Mezigenerační mosty

V uplynulém týdnu se výběr žáků pátých ročníků naší školy zúčastnil mimořádného projektu.

Společnost Metaculture uspořádala mezigenerační animační workshop.

Únik do přírody a k tvorbě, noc s výhledem na oblohu, táborák, kohouti místo budíčku nebo prasátka v ohradě… To všechno čekalo na děti, které vycestovaly do Českého Brodu, blízko kterého se nachází malebná jurtová osada, jež na dva dny poskytla útočiště školákům i aktivním seniorům. Ti pod vedením lektorů ve dvou týmech natočili krátké animované snímky, zpracovávající právě generační tematiku. Pracná animátorská práce a dlouhé hodiny strávené povídáním dětí se seniory tedy rozhodně přinesly své ovoce.

(Projekce pro účastníky a jejich blízké proběhne 27. června od 10:00 v kinu Aero. Snímky budou dostupné také na Youtube.)

Všem účastníkům děkujeme za krásný zážitek!

L. Capková